• To mamy domek z 100kW kabli...

  Dlaczego Mitsu i to 10kW...i kilka splitow?

  Dlaczego nie skraplajaco parujace 350W PC do dogrzewania.

  10kW to bardzo duze zuzycie. ogrzewanie podłogowe (maty pod terakotą woodtec pod panelami mi i parkietami - 10kW Mitsubishi kanałówka + kilka splitów. CWU 270l atlantic explorer"

  Podobny obraz

  Podaj ceny tych urządzeń i materiałów. Niech wszyscy się przekonają jakie to tanie i komfortowe rozwiązania proponujesz.

  No i te kable...Inwestorów mam praktycznie, wyłącznie z polecenia. A sukces - mierzy się ilością wrogów. Skoro Szanowny asolt i HenoK czy inni pompiarze i ciepłownicy atakują, to dowód, że mam rację również dla tych co z polecenia nie są.

   


  votre commentaire
 • Moim zdaniem tak ale tylko jeżeli będzie to tanie i nie zużywające dodatkowej energii rozwiązanie. Ja planuję u siebie ogród zimowy na całej południowej ścianie. Chcę mieć zieleń za oknami przez cały rok, to przede wszystkim, mogę od tej strony zrobić zwykłe pakiety szybowe w oknach a będą na całą ścianę co też jest jakąś oszczędnością no i co dla kosztów najważniejsze konstrukcję zrobię sam z drewna. W innym przypadku, przy zastosowaniu dedykowanych rozwiązań byłoby to bardzo kosztowne.Przy współczesnych wymiennikach - to tylko kłopot. 

  - praktycznie, tyle ile podgrzejemy powietrze przed wymiennikiem tyle cieplejsze wyrzucimy (co może się wiazac z zamarzaniem wyrzutni.Nie raz nie dwa pomijał fakty, nie musi ich naciągać... wystarczy iż starym zwyczajem je pominie.

   

  Nydar oczywiście że trzeba więcej danych, przynajmniej parę punktów charakterystycznych. Jak rozkład teraz temperatury.

  To że wklepię iż jest -5 na zewnątrz i 21 w środku to niczego nie pokaże ... po za tym iż musiał by być taki stan dość długo.

  Stąd lepiej zbadać to co jest stabilne czyli grunt, temp gruntu się szybko nie zmienia ... i jak dziś podasz temp ... jutro będzie bardzo bardzo podobna.

   

  Program to widzi tak jak by całe wieki było -5 na zewnątrz ... ale w tym roku mamy zimę lekką to średnia dla stycznia taka nie była ...

  Stąd trzeba się opierać na tym co jest w gruncie i na tym co w domu i da się wyliczyć .. i będzie koło tego co norma podaje ... 0,7.

  - powietrze wentylacyjne jest od razu odczuwalne - tak więc nie jest komfortowym grzanie go bez automatyki 

  -powietrze wentylacyjne ma zbyt mały strumień by odebrac chwilowe zyski


  votre commentaire
 • Mieszkam w małej miejscowości w której znajduje się ok 15 budynków. Instalacja ściekowa jest, ale wszystkie nieczystości spływają do jeziorka w dole terenu. I teraz pytanie. Czy gmina może zmusić wszystkich mieszkańców do budowy swoich szamb, czy to jest ich zasr...any obowiązek? Czy mogą nałożyć jakieś kary za brak oczyszczalni/zbiornika każdej rodzinie? Wszystkie budynki to stare budownictwo przedwojenne lub budowane za komuny, i nikt nie budował domku od tamtego czasu w tym miejscu.To ja wiem, że mogą wybudować oczyszczalnie ( nie zanosi się na to) i dowalić opłaty z księżyca. Tylko, że zaczęli nas straszyć, że każdy będzie musiał w swoim zakresie wybudować przydomową oczyszczalnie albo zbiornik na szambo.Na jakiekolwiek gminne straszenie jest jedna prosta metoda: prosisz na pismie o wykladnie prawna na jakiej to podstawie chca Cie przymusic do tego czy tamtego.Gmina nie ma kasiorki na inwestycje typu oczyszczalnia w tak małej wiosce to sobie strasza ludziska. Co ciekawe przysyłaja pisemka typu "obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zawarcie umowy na odbiór nieczystości ciekłych oraz regularne opróżnianie zbiornika w oparciu o wskazania licznika poboru wody " Ciekawe skąd ta firma ma wywozić te nieczystości Całego jeziorka nie wywiozą. Gminne darmozjady kombinują jak konie pod góre. I jeszcze taki cytacik z pisemka " w przypadku niedopełnienia powyższych obowiązków gmina powiadomi posterunek policji w celu nałożenia kary porządkowej." No chyba ich poje.....alo że tak sie wyrażę. Chyba jakiś znojomek wójta ma firme wywozową lub sprzedającą i montującą zbiorniki na szambo.

  Znalezione obrazy dla zapytania dom energooszczędny

  Jak nie ma paragrafu to Ci "moga skoczyc". W stosownej ustawie jest wzmianaka o nakazie przylaczenia sie do kanalizacji, ale jesli mnie pamiec nie myli nie ma tam nic o nakazie odlaczenia sie od kanalizacji.To tez im odpoiwedz pisemkiem. Pokaz umowe zawarta z....gmina na odbior sciekow siecia kanalizacyjna. Zarzuc pare cytatow ze stosownej ustawy. Rzuc pare paragrafow. Tam bedzie tez gdzies napisane o obowiazkach gminy. A obowiazkiem gminy bedzie zbiorowe zaopatrzenie w wode i odprowadzejie sciekow. 

  Zacytujesz ustawe, rzucisz pare paragrafow to im rura zmieknie Wszystkie 15 gospodarstw domowych wylewa ścieki do tego "jeziorka"?Postepujecie tak aby nie generować kosztów. Jak dlugo to trwa? to gdzie Wy mieszkacie, dlaczego każde obejście nie ma chociazby szamba które się opróżnia. To chyba jakaś ściema, żart, podpucha dyskusyjna no bo przecież XXI w. Europa, swiadomość ekologiczna itd 

   


  votre commentaire
 • skoro nie rozumiesz to nie masz zapasu  raz jeden klient wyciągnął hydraulikiem zapas na poddasze - pion zimnej i ciepłej (ale pex'em), no i "fahofiec" nie chciało mu się zaślepiać, zrobił jedną rurką połączone te piony, złożył pex'a na pół i związał drutem coby w kupie były - pech chciał że gościom co watę na poddaszu w dach kładli drut był potrzebny do powieszenia żarówki na ciemnym poddaszu - to se wzięli. Po jakim pól roku rurka się troszku rozprostowała naprawa wodociagu i taki przypadek jak twój był w jednej, najdalszej łazience. - No to tyle bajdurzenia 

  Jesli są w warstwie styro to nie powinno byc roznic w temp.

  U mnie wystepuje sytuacja taka ze jak cyrkulacja nie jest zbyt częsta i woda sie nie zamiesza to takie cos mam szczegolnie w kuchni czyli miejscu najbardziej oddalonym od pom. gosp.

   aby inni nie sugerowali się moimi wątpliwościami.

  Układ dział a już bardzo dobrze bez potrzeby kucia i jakichkolwiek zmian.

  Wystarczyło przejrzeć instalację:

  A było tak:

  I zanim zaczną rozkuwać swoje instalacje dokładnie popytali fachowców.

  Udało mi się zwabić hydraulika, który wykonywał instalację.

  Wpadł w panikę jak zobaczył jak leci raz ciepła, raz chłodniejsza woda.

  Ale po pół godzinie znalazł przyczynę naprawa wodociągów Warszawa.

   On był najbliżej rozwiązania.

  Pusty budynek, puste pomieszczenie, niby wszystko widać. 

  I tylko jeden odpadek płyty gipskartonowej pozostawiony w łazience na piętrze zasłaniał rurki od umywalki.

  A tam zapomniał hydraulik zdjąć wężyk łączący instalację ciepłej i zimnej.

  Założył go na czas próby ciśnieniowej.

  I stąd cyrkulacja łapała zimną wodę.

  Schemat jaki mam działa teraz rewelacyjnie. Mam ciepłą wodę o stałej temperaturze.

  Czesc rurek lezy niestety na chudziaku i taki efekt mam.

  Oczywiscie w moim przypadku cyrkulacja skutecznie wychładza wodę w zasobniku.

  pozdrawiam życząc stabilnosci w temp wody

  spróbuj tych zaworów zwrotnych - najpewniej, albo na każdej nitce cyrkulacji zaworki założyć grzejnikowe powrotne i tak przydławić cyrkulacje coby tylko dla pompy starczało wody, ale tego sam nie próbuj - czasem sporo zabawy jest i w sumie to rzeźbienie


  votre commentaire
 • Bardzo dziwne i krytykowane były zasady kwalifikacji. Zawodnicy też mieli już pewnie dość tej niekończącej się walki.

  Doniczki ciekawe, tylko oponom, nawet kolorowym mówię stanowcze nie. U siebie od kilku lat mam dwa dość długie wydrążone pnie drzew, a podpatrzyłam to kiedyś u mojej siostry.  Aluminiowa, żadnych ram drewnianych – nie wiem, co to za rodzaj drewna, ale ciężkie, dlatego zwlekam z tym powieszeniem, bo to musi być dobrze umocowane. A ścianki działowe u nas to śmiechu warte, nie radzę walić pięścią w ścianę, bo raz tak zrobiłam i pięść mi wpadła do wybitego nią otworu„Ruch Zielonych, Federacja Zielonych, organizacja powstała w 1988 w Polsce, stanowiąca sieć współpracy formalnych i nieformalnych grup ekologicznych, bez wyodrębnionych hierarchicznych struktur. Obecnie skupia ok. 40 grup z całej Polski i jest najszybciej rozwijającym się ruchem ekologicznym w kraju. Jest to ruch apolityczny, aspołeczny, współpracuje z innymi polskimi i zagranicznymi organizacjami ekologicznymi.Nasze włości od dwóch tygodni okupują imigranty, w porywach bywa ich około pięćdziesięciu sztuk, nie boją się niczego i nikogo. Rozbiły obóz nad stawem i zjadają wszystko co się rusza: małe kaczuszki, kurczęta , ryby…moje nerwy również. Mowa oczywiście o bocianach , tych ślicznych z utęsknieniem oczekiwanych wiosną ptaszków.

  Federacja Zielonych jest finansowana przez szereg organizacji krajowych i międzynarodowych, m.in. przez organizację Greenpeace.”


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique