• kłopot

  Moim zdaniem tak ale tylko jeżeli będzie to tanie i nie zużywające dodatkowej energii rozwiązanie. Ja planuję u siebie ogród zimowy na całej południowej ścianie. Chcę mieć zieleń za oknami przez cały rok, to przede wszystkim, mogę od tej strony zrobić zwykłe pakiety szybowe w oknach a będą na całą ścianę co też jest jakąś oszczędnością no i co dla kosztów najważniejsze konstrukcję zrobię sam z drewna. W innym przypadku, przy zastosowaniu dedykowanych rozwiązań byłoby to bardzo kosztowne.Przy współczesnych wymiennikach - to tylko kłopot. 

  - praktycznie, tyle ile podgrzejemy powietrze przed wymiennikiem tyle cieplejsze wyrzucimy (co może się wiazac z zamarzaniem wyrzutni.Nie raz nie dwa pomijał fakty, nie musi ich naciągać... wystarczy iż starym zwyczajem je pominie.

   

  Nydar oczywiście że trzeba więcej danych, przynajmniej parę punktów charakterystycznych. Jak rozkład teraz temperatury.

  To że wklepię iż jest -5 na zewnątrz i 21 w środku to niczego nie pokaże ... po za tym iż musiał by być taki stan dość długo.

  Stąd lepiej zbadać to co jest stabilne czyli grunt, temp gruntu się szybko nie zmienia ... i jak dziś podasz temp ... jutro będzie bardzo bardzo podobna.

   

  Program to widzi tak jak by całe wieki było -5 na zewnątrz ... ale w tym roku mamy zimę lekką to średnia dla stycznia taka nie była ...

  Stąd trzeba się opierać na tym co jest w gruncie i na tym co w domu i da się wyliczyć .. i będzie koło tego co norma podaje ... 0,7.

  - powietrze wentylacyjne jest od razu odczuwalne - tak więc nie jest komfortowym grzanie go bez automatyki 

  -powietrze wentylacyjne ma zbyt mały strumień by odebrac chwilowe zyski


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :