• Ja mam w kuchni jasne płytki i waniliową fugę. Płytki są gładkie i nie mam problemu ze zmywaniem fresków powstałych podczas obróbki żywności, natomiast fugi zaimpregnowałam. Wybierałam impregnat, który wsiąka w fugę (niektóre działają jak lakier, tylko pokrywają powierzchnię). Mimo instrukcji, żeby impregnować dwukrotnie, naniosłam preparat czterokrotnie (tak na wszelki wypadek ) i sprawdziło się. Nawet jak coś pryśnie to nie włazi w fugę, tylko grzecznie czeka na wytarcie nie chodzi o liczbę funkcji jednego pomieszczenia ale o to, że trzymając się rozsądnego metrażu musiałabym mieć maleńki gabinecik TV i mały salon, lub dwa w jednym większym. Fajnie jest wybudować dom 250 m ale potem trzeba go utrzymać, a mieć pokój TV a nie mieć na prąd do tego telewizora zakrawa na aburd.No 250mkw pozwala wg mnie na to na pewno.

  Ale typowe polskie metraze 120-170 juz nie tak latwo. Poza tym koszty... 25mkw pokoju TV to ponad 60kpln w budowie. Robi roznice... Ja osobiscie bym wolal te 60k przeznaczyc na oranzerie robiac drugie obok salonu miejsce wspolnego przesiadywania.

  TV to niekoniecznie bezmysle gapienie sie w ekran. To rowniez filmy rodzinne, ogladanie zdjec i radio.

  U mnie tak jest i pozostanie, ale kazdy ma swoje preferencje.

  No i pytanie podstawowe - proporcje czasu spedzanego w salonie i pokoju TV. No wlasnie - kto z posiadczy sie wypowie? Bo wg mnie jesli ktos sporadycznie oglada TV to nie jest to problem, a jesli ktos spedza przed ekranem dlugie godziny to i tak go domownicy nie zobacza zbyt czesto, bo bedzie w pokoju TV.

  Mnie telewizor w salonie nie przeszkadza, ale wolałabym mieć drzwi do klatki schodowej.


  votre commentaire
 • Dlaczego zakładasz, że pokój dzienny = pokój z telewizorem? Rozumiem, że w mieszkaniu gdzie ilość miejsca jest bardziej ograniczona pewne funkcje trzeba integrować w przestrzeni jednego pomieszczenia ale budując dom i mając możliwość ich rozdzielenia jestem jak najbardziej na tak  U mnie salon będzie połączony z tarasem i oprócz jakiejś kanapy czy foteli nie mam zamiaru zagracać go innymi meblami, sam pokój TV został zesłany do piwnicy gdzie oglądający nie będą przeszkadzać innym domownikom w błogim relaksie.u mnie podobnie....co prawda w salonie bedzie jakis tam tv (obecnie tv nie sluzy wylacznie do ogladania telewizji-przydaje sie tez do ogladania zdjęć np.) ale jako kino domowe mamy osobny pokój w końcu domu gdzie bedzie tylko mega kanapa i tv....i nie bede sie stresowac że chipsy sie wysypaly albo popcorn na moją piękną kanape w salonie. Mogę podzielić się doświadczeniem w kwestii pokoju TV z mojego obecnego lokum - salon jest 'wypoczynkowy', a kompy, tv osobno. Efekt jest taki: jedna osoba np. płaci rachunki przez neta, druga cośtam ogląda, a trzecia gnieździ się w małym pokoju z nimi, bo samej jej smutno na dole.

  Podobny obraz

  Salon używany raz w tyg. jak ktoś przyjdzie Ja żałuję że postawiliśmy na wannę z hydromasażem zamiast kupić panel z tą funkcją. Ponoć ta opcja jest lepsza pod wieloma względami...masaż z wykorzystaniem panelu jest polecany dla osób zabieganych, które nie mają czasu na długie leżenie w wannie- takich jak my. Poza tym współczesne panele prysznicowe są nie tylko praktyczne, ale i efektowne. Po zamontowaniu same w sobie stanowią osobną dekorację łazienki, np. panel PP Space Sanplast'u. Nasz wanna nie dość że jest głośna, to jeszcze zapychają się w niej dysze i ciężko się ją czyści My mamy salon połączony z kuchnią i jednocześnie korytarzem i klatką schodową. Jak zamieszkam to opowiem jak się to rozwiązanie sprawdza. Ale powiem, co skłoniło nas do takiego rozwiązania- popierwsze to żeby być razem jak np. ja gotuję coś w kuchni, a dzieci się bawią albo coś oglądają. Poza tym, mam duży salon czyszczenie kanalizacji wuko mniejszym kosztem  no wlasnie, tu nawet nie chodzi o jakies mega wielkie imprezy ale o zwykle codzienne rozmowy, gotowanie wody w czajniku, mycie naczyn, rozmowy.. i wiele wiele innych czynnosci, ktore sie dzieja kazdego dnia non stop a niekoniecznie chcielibysmy je slyszec takze na gorze w pokojach dzieciecych czy sypialni....

  ja strasznie zaluje ze nie wybudowalam wlasnie takiego tradycyjnego domu z wlasnie zamknieta kuchnia, klatka schodowa.... cale zycie mieszkalam w takim domu z rodzicami przeciez, ale teraz przy wyborze projektu jest tak silny trend w tych otwartych przestrzeniach, ze nawet mi do glowy nie wpadlo aby zrobic inaczej...


  votre commentaire
 • To mamy domek z 100kW kabli...

  Dlaczego Mitsu i to 10kW...i kilka splitow?

  Dlaczego nie skraplajaco parujace 350W PC do dogrzewania.

  10kW to bardzo duze zuzycie. ogrzewanie podłogowe (maty pod terakotą woodtec pod panelami mi i parkietami - 10kW Mitsubishi kanałówka + kilka splitów. CWU 270l atlantic explorer"

  Podobny obraz

  Podaj ceny tych urządzeń i materiałów. Niech wszyscy się przekonają jakie to tanie i komfortowe rozwiązania proponujesz.

  No i te kable...Inwestorów mam praktycznie, wyłącznie z polecenia. A sukces - mierzy się ilością wrogów. Skoro Szanowny asolt i HenoK czy inni pompiarze i ciepłownicy atakują, to dowód, że mam rację również dla tych co z polecenia nie są.

   


  votre commentaire
 • Moim zdaniem tak ale tylko jeżeli będzie to tanie i nie zużywające dodatkowej energii rozwiązanie. Ja planuję u siebie ogród zimowy na całej południowej ścianie. Chcę mieć zieleń za oknami przez cały rok, to przede wszystkim, mogę od tej strony zrobić zwykłe pakiety szybowe w oknach a będą na całą ścianę co też jest jakąś oszczędnością no i co dla kosztów najważniejsze konstrukcję zrobię sam z drewna. W innym przypadku, przy zastosowaniu dedykowanych rozwiązań byłoby to bardzo kosztowne.Przy współczesnych wymiennikach - to tylko kłopot. 

  - praktycznie, tyle ile podgrzejemy powietrze przed wymiennikiem tyle cieplejsze wyrzucimy (co może się wiazac z zamarzaniem wyrzutni.Nie raz nie dwa pomijał fakty, nie musi ich naciągać... wystarczy iż starym zwyczajem je pominie.

   

  Nydar oczywiście że trzeba więcej danych, przynajmniej parę punktów charakterystycznych. Jak rozkład teraz temperatury.

  To że wklepię iż jest -5 na zewnątrz i 21 w środku to niczego nie pokaże ... po za tym iż musiał by być taki stan dość długo.

  Stąd lepiej zbadać to co jest stabilne czyli grunt, temp gruntu się szybko nie zmienia ... i jak dziś podasz temp ... jutro będzie bardzo bardzo podobna.

   

  Program to widzi tak jak by całe wieki było -5 na zewnątrz ... ale w tym roku mamy zimę lekką to średnia dla stycznia taka nie była ...

  Stąd trzeba się opierać na tym co jest w gruncie i na tym co w domu i da się wyliczyć .. i będzie koło tego co norma podaje ... 0,7.

  - powietrze wentylacyjne jest od razu odczuwalne - tak więc nie jest komfortowym grzanie go bez automatyki 

  -powietrze wentylacyjne ma zbyt mały strumień by odebrac chwilowe zyski


  votre commentaire
 • Mieszkam w małej miejscowości w której znajduje się ok 15 budynków. Instalacja ściekowa jest, ale wszystkie nieczystości spływają do jeziorka w dole terenu. I teraz pytanie. Czy gmina może zmusić wszystkich mieszkańców do budowy swoich szamb, czy to jest ich zasr...any obowiązek? Czy mogą nałożyć jakieś kary za brak oczyszczalni/zbiornika każdej rodzinie? Wszystkie budynki to stare budownictwo przedwojenne lub budowane za komuny, i nikt nie budował domku od tamtego czasu w tym miejscu.To ja wiem, że mogą wybudować oczyszczalnie ( nie zanosi się na to) i dowalić opłaty z księżyca. Tylko, że zaczęli nas straszyć, że każdy będzie musiał w swoim zakresie wybudować przydomową oczyszczalnie albo zbiornik na szambo.Na jakiekolwiek gminne straszenie jest jedna prosta metoda: prosisz na pismie o wykladnie prawna na jakiej to podstawie chca Cie przymusic do tego czy tamtego.Gmina nie ma kasiorki na inwestycje typu oczyszczalnia w tak małej wiosce to sobie strasza ludziska. Co ciekawe przysyłaja pisemka typu "obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zawarcie umowy na odbiór nieczystości ciekłych oraz regularne opróżnianie zbiornika w oparciu o wskazania licznika poboru wody " Ciekawe skąd ta firma ma wywozić te nieczystości Całego jeziorka nie wywiozą. Gminne darmozjady kombinują jak konie pod góre. I jeszcze taki cytacik z pisemka " w przypadku niedopełnienia powyższych obowiązków gmina powiadomi posterunek policji w celu nałożenia kary porządkowej." No chyba ich poje.....alo że tak sie wyrażę. Chyba jakiś znojomek wójta ma firme wywozową lub sprzedającą i montującą zbiorniki na szambo.

  Znalezione obrazy dla zapytania dom energooszczędny

  Jak nie ma paragrafu to Ci "moga skoczyc". W stosownej ustawie jest wzmianaka o nakazie przylaczenia sie do kanalizacji, ale jesli mnie pamiec nie myli nie ma tam nic o nakazie odlaczenia sie od kanalizacji.To tez im odpoiwedz pisemkiem. Pokaz umowe zawarta z....gmina na odbior sciekow siecia kanalizacyjna. Zarzuc pare cytatow ze stosownej ustawy. Rzuc pare paragrafow. Tam bedzie tez gdzies napisane o obowiazkach gminy. A obowiazkiem gminy bedzie zbiorowe zaopatrzenie w wode i odprowadzejie sciekow. 

  Zacytujesz ustawe, rzucisz pare paragrafow to im rura zmieknie Wszystkie 15 gospodarstw domowych wylewa ścieki do tego "jeziorka"?Postepujecie tak aby nie generować kosztów. Jak dlugo to trwa? to gdzie Wy mieszkacie, dlaczego każde obejście nie ma chociazby szamba które się opróżnia. To chyba jakaś ściema, żart, podpucha dyskusyjna no bo przecież XXI w. Europa, swiadomość ekologiczna itd 

   


  votre commentaire