• wies

  Mieszkam w małej miejscowości w której znajduje się ok 15 budynków. Instalacja ściekowa jest, ale wszystkie nieczystości spływają do jeziorka w dole terenu. I teraz pytanie. Czy gmina może zmusić wszystkich mieszkańców do budowy swoich szamb, czy to jest ich zasr...any obowiązek? Czy mogą nałożyć jakieś kary za brak oczyszczalni/zbiornika każdej rodzinie? Wszystkie budynki to stare budownictwo przedwojenne lub budowane za komuny, i nikt nie budował domku od tamtego czasu w tym miejscu.To ja wiem, że mogą wybudować oczyszczalnie ( nie zanosi się na to) i dowalić opłaty z księżyca. Tylko, że zaczęli nas straszyć, że każdy będzie musiał w swoim zakresie wybudować przydomową oczyszczalnie albo zbiornik na szambo.Na jakiekolwiek gminne straszenie jest jedna prosta metoda: prosisz na pismie o wykladnie prawna na jakiej to podstawie chca Cie przymusic do tego czy tamtego.Gmina nie ma kasiorki na inwestycje typu oczyszczalnia w tak małej wiosce to sobie strasza ludziska. Co ciekawe przysyłaja pisemka typu "obowiązkiem właściciela nieruchomości jest zawarcie umowy na odbiór nieczystości ciekłych oraz regularne opróżnianie zbiornika w oparciu o wskazania licznika poboru wody " Ciekawe skąd ta firma ma wywozić te nieczystości Całego jeziorka nie wywiozą. Gminne darmozjady kombinują jak konie pod góre. I jeszcze taki cytacik z pisemka " w przypadku niedopełnienia powyższych obowiązków gmina powiadomi posterunek policji w celu nałożenia kary porządkowej." No chyba ich poje.....alo że tak sie wyrażę. Chyba jakiś znojomek wójta ma firme wywozową lub sprzedającą i montującą zbiorniki na szambo.

  Znalezione obrazy dla zapytania dom energooszczędny

  Jak nie ma paragrafu to Ci "moga skoczyc". W stosownej ustawie jest wzmianaka o nakazie przylaczenia sie do kanalizacji, ale jesli mnie pamiec nie myli nie ma tam nic o nakazie odlaczenia sie od kanalizacji.To tez im odpoiwedz pisemkiem. Pokaz umowe zawarta z....gmina na odbior sciekow siecia kanalizacyjna. Zarzuc pare cytatow ze stosownej ustawy. Rzuc pare paragrafow. Tam bedzie tez gdzies napisane o obowiazkach gminy. A obowiazkiem gminy bedzie zbiorowe zaopatrzenie w wode i odprowadzejie sciekow. 

  Zacytujesz ustawe, rzucisz pare paragrafow to im rura zmieknie Wszystkie 15 gospodarstw domowych wylewa ścieki do tego "jeziorka"?Postepujecie tak aby nie generować kosztów. Jak dlugo to trwa? to gdzie Wy mieszkacie, dlaczego każde obejście nie ma chociazby szamba które się opróżnia. To chyba jakaś ściema, żart, podpucha dyskusyjna no bo przecież XXI w. Europa, swiadomość ekologiczna itd 

   


 • Commentaires

  Aucun commentaire pour le moment

  Suivre le flux RSS des commentaires


  Ajouter un commentaire

  Nom / Pseudo :

  E-mail (facultatif) :

  Site Web (facultatif) :

  Commentaire :